Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jūs kaip vartotojas (savo naudojamoje interneto naršyklėje) galite savarankiškai ir bet kuriuo metu pakeisti Cookie failų nustatymus.

Pagal kokius kriterijus rinktis mikrofoną?

Paskelbė admin 2017/04/18 0 Komentaras (-ai)

Pagal kokius kriterijus rinktis mikrofoną?

Kokiu tikslu perkate mikrofoną?

Pirmasis dalykas į kurį reikėtų atkreipti dėmesį renkantis mikrofoną yra būsimo pirkinio paskirtis. Norėdami mikrofono, kuris būtų tinkamas viskam, todėl reikia tiksliai žinoti ar jis bus naudojamas vokalui, ar bus naudojamas studijoje, ar atliekant pasirodymus gyvai ir t.t. Žinant tai, pasirinkti mikrofoną bus daug lengviau.

Yra du pagrindiniai mikrofonų tipai: dinaminiai ir kondensatoriniai mikrofonai. Pastarieji suteikia natūralesnį garsą bei yra jautresni, o dinaminiai ne tokie jautrūs ir dažniausiai patrauklesni savo kaina.

Jeigu renkatės mikrofoną studijai, reikėtų galvoti apie kondensatorinį mikrofoną. Reikia nepamiršti, kad priešingai, nei dinaminis mikrofonas, kondensatorinis reikalauja maitinimo, todėl renkantis pultą, reikėtų žiūrėti, kad būtų "Phantom" maitinimo pasirinkimas.

Taigi, kokioje aplinkoje mikrofoną naudosite, taip pat turės įtakos jūsų galutiniam sprendimui. Gyviems atlikimams scenoje dažniausiai naudojami vienkrypčiai mikrofonai, kadangi daugiakrypčiai nėra tinkami dėl pašalinių garsų gaudymo (vienkrypčiai juos izoliuoja). Taip pat vienkrypčiai mikrofonai nėra jautrūs aidui.

Kaina daugeliu atveju taip pat reikšmingas dalykas renkantis mikrofoną. Didžioji dalis muzikantų stengiasi nupirkti kuo geresnį produktą už kuo mažesnę kainą. Kaip tai padaryti? Na, atsakymas nėra paprastas, kadangi šioje vietoje kainą lemia daug veiksnių. Pirmasis toks veiksnys yra gamintojas. Tačiau manyti, kad mokėti vien už vardą neverta, nėra teisinga. Taip yra todėl, nes geresnis gamintojas gali pasiūlyti ilgesnę gamybos patirtį, svarią garantiją bei profesionalesnius specialistus. Kitas veiksnys yra gamyboje naudojamos medžiagos. Kaip ir kolonėlių gamyboje, naudojamos medžiagos turi daug įtakos tiek jūsų pirkinio kokybei, tiek kainai. Kuo geresnėmis savybėmis šios medžiagos pasižymi, tuo didesnę kainą tai lemia. Taip pat kainą lemia ir surinkimo kokybė, tačiau rinkdamiesi patikimo gamintojo mikrofonus, dažnai galime būti beveik užtikrinti kokybišku surinkimu. Na ir paskutinis veiksnys, kurį aptarsime yra platintojo antkainis. Nereikia į antkainį žiūrėti, kaip į labai blogą dalyką, nes jis mums leidžia sutaupyti daug laiko, o kartais ir dar daugiau pinigų. Kaip? Perkant daiktus iš tiekėjo, dažnai to negalima daryti mažais kiekiais, o tokią galimybę mums suteikia platintojas, prisiimdamas riziką neišparduoti užsakytos produkcijos. Taip pat, perkant prekes iš lokalaus platintojo, išvengiame muito mokesčių bei didelių siuntimo kaštų.

Taigi, aptarėme pagrindinius klausimus, kuriuos reikia atsakyti, renkantis mikrofoną. Taip pat, trumpai apžvelgėme mikrofonų tipus, bei atsakėme į daugeliui kylančius klausimus apie tai, kas sudaro produkto kainą. Tikimės, kad buvo naudinga :)

Rašyti komentarą