Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jūs kaip vartotojas (savo naudojamoje interneto naršyklėje) galite savarankiškai ir bet kuriuo metu pakeisti Cookie failų nustatymus.

5 faktai apie kolonėles bei garsą

Paskelbė admin 2017/04/24 0 Komentaras (-ai)

5 faktai apie kolonėles bei garsą

Visiems besidomintiems audio technologijomis smagu išgirsti įvairiausių įdomybių apie mūsų pomėgius. Taigi pristatome 5 įdomius faktus apie kolonėles ir garsą.

 

1. Muzikos garsas, roko koncerto metu, gali sukelti laikinus klausos pažeidimus. 

Žmogaus pakeliamas garso lygis yra 140dbl. Būtent todėl roko koncerto metu klausoma muzika gali nežymiai pažeisti klausą, net jei yra stovima toliau nuo kolonėlių. PalyginimuI galime pasakyti, kad vidutinis pokalbis siekia 70 dB, benzininis pjūklas 110 dB, o roko koncerto metu, muzika dažnai siekia 140 dB. Na, kaip bebūtų, prie raketų dirbantys mokslininkai patiria ir didesnių rūpesčių- raketai kylant, garso lygis gali pasiekti 180db.

 

2. Žmogaus ausis labiausiai jaučia garsus tarp 1000 Hz ir 5000 Hz

Tiesa, šis dažnis gali keistis bėgant metams dėl įvairių aplinkos poveikių mūsų organizmams.

 

 3.  Garsai esantys virš 20,000 Hz žmogaus ausiai jau nebegirdimi

Tokie garsai vadinami ultragarsu ir kaip daugelis yra girdėję, jie yra per aukšti, kad žmogus galėtų girdėti. Tiesa yra gyvūnų kurie juos girdi, pavyzdžiui šunys ar katės. Garsai esantys žemiau 20Hz yra jau per žemi žmogaus ausiai, nors kai kurie vaikai geba girdėti žemų dažnių garsus geriau, nei suaugusieji.

 

4. Cypimas ausyse gali būti per garsiai klausomos muzikos pasėkmė

Mokslininkai įrodė, kad per didelis garsas gali pažeisti kai kuriuos ausies nervus ir to pasekoje sukelti cypimą.

5. Garso bangos priverčia kisti oro slėgį ausyse

Tai įdomus faktas, verčiantis susimąstyti. Juk dėl šios priežasties didelio garso veikiama ausis patiria sužalojimus. Tai neskamba taip rimtai iš pradžių, tačiau verta žinoti, kad tai silpnina klausą ir gali net sukelti kurtumą.

 

Rašyti komentarą